Angajare consultant vânzări

SC GS MOBILE 2001 SRL, Partener Telekom, angajează: CONSULTANT VÂNZĂRI

Candidatul ideal:
Studii:
– Studiile medii finalizate.

Experienţa în muncă:
– Preferabil 1 an experiență într-un rol similar;
– Bune cunoștințe operare calculator (Word, Excel, navigare Internet);
– Cunoștințe de bază de utilizare case de marcat electronice.

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
– Orientare către client;
– Initiativă;
– Soluţionarea problemelor;
– Muncă în echipă.

Descrierea jobului:

SCOP:
Vânzarea produselor și serviciilor oferite de companie, prin rețeaua de magazine, către clienți, respectând standardele și politicile companiei.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
– Întâmpină clienții și le prezintă varietatea și calitatea produselor și serviciilor oferite de companie;
– Face recomandări – în mod profesionist – privind produsele și serviciile companiei, astfel:

1. Identifică în mod corect cererea clientului;
2. Furnizează informații despre produsele și serviciile companiei – legate de caracteristicile tehnice, metodele de instalare și folosință, garanție etc.;
3. Este în permanență la curent cu campaniile promoționale ale companiei;
4. Cunoaște permanent care este stocul magazinului;
5. Ajută și convinge clienții să achiziționeze produsele companiei; asigură o ambalare corespunzătoare a produselor vândute, urmând regulile companiei;
6. Este responsabil de păstrarea magazinului la cele mai înalte standarde în ceea ce privește atitudinea față de client, ținuta personală, curățenia magazinului.

Așteptăm să ne contactați la: 0764.148.149 / 0722.873.217!

Like pentru pagina de Facebook și vei fi la curent cu ultimele informații!